Študenti našej školy spojili národy PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 09 Júl 2016 11:58

dunajStredná umelecká škola scénického výtvarníctva prispela do programu Európskeho summitu miest a regiónov. Pri tejto príležitosti vzniklo originálne scénické vystúpenie „Dunaj, rieka, ktorá spája“ . Jednou z hlavných tém diskusií summitu bola voda. To bol „odrazový mostík“ aj pre tvorcov scénického predstavenia. Pri tejto príležitosti spojili sily profesori i študenti školy. Vďaka tomu vzniklo originálne vystúpenie a divákom sa naskytol jedinečný obraz, ktorý bol prierezom rozprávkových, realistických i abstraktných scén. Slovensko sa nezaobišlo bez korunovácie Márie Terézie, s Nemeckom sa neodmysliteľne spája Klobúčnik, v Maďarsku diváci opäť videli korunováciu Sissi a v Chorvátsku zas to, ako chemik vytvoril dámsky parfém . Takýmto spôsobom študenti prešli všetkými desiatimi krajinami, ktoré sa s Dunajom spájajú. Scenériu dopĺňali aj dobové kostýmy, masky i vizáž o ktorú sa postaral tím profesorov a žiakov školy. Historicky prvú premiéru malo hneď prvý večer summitu, 8. júla 2016.