NOVÝ ŠTUDIJNÝ ODBOR OD 1.9.2017 PDF Tlačiť E-mail
Streda, 26 Október 2016 20:54

masmedialnaCHCEŠ BYŤ MODERÁTOROM, REDAKTOROM, DRAMATURGOM ALEBO SCENÁRISTOM ?

Od 1.9.2017 spúšťa naša stredná škola nový študijný odbor - MASMEDIÁLNA TVORBA. Rozhodli sme sa, že budeme pripravovať žiakov v oblasti výtvarnej a slovesnej zložky audiovizuálnych a printových médií. Absolventi tohto študijného odboru nájdu široké pôsobenie v oblastiach mediálnej sféry, pri vytmovieváraní mediálnych komunikátov, pri ich príprave, tvorbe, produkcii, v mediálnych inštitúciách a podnikateľských subjektoch. Môžu pôsobiť napr. ako scenáristi, dramaturgovia, redaktori a moderátori. Uplatnia sa vo výrobných štáboch filmových a televíznych programov, ako odborníci v tvorbe audiovizuálnych diel, tvorcovia internetových médií, pracovníci reklamných agentúr a samozrejme môžu pokračovať v štúdiu na vysokých školách. Absolventi študijného odboru môžu pokračovať v štúdiu na vysokých školách predovšetkým výtvarného alebo mediálneho zamerania, na pedagogických fakultách a iných fakultách vysokých škôl rovnako ako absolventi ostatných stredných odborných škôl.