Pomáhať sa má PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 27 Október 2016 10:12

2016 tyzden proti rakovine 1V rámci preventívnej kampane Týždňa proti rakovine už tradične organizuje známe občianske združenie Liga proti rakovine workshop pre študentov. Tento rok sa ho zúčastnilo viac ako sto mladých ľudí z celého Slovenska. Medzi nimi nechýbali ani naše študentky Vanessa Danišová a Natália Ševčíková z II.B. Nosnou témou prednášok boli negatívne vplyvy fajčenia a nadmerného pitia alkoholu na ľudský organizmus. Dievčatá sú tak nielen o niečo múdrejšie, ale nechýbali ani pri otvorení druhého ročníka onkoolympiády. Jej snahou je včleniť onkologických pacientov naspäť do života a ponúknuť im chvíľu rozptýlenia pri športových aktivitách. Študentky tak neostali nič dlžné heslu tohto ročníka „Spravme krok ku zdraviu“. Vanessa si dokonca domov odniesla aj diplom za víťazstvo v športovej súťaži.