Prijímacie (talentové) skúšky 2023/2024 PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 09 Február 2019 15:50

KÓD ŠKOLY: 612505

Termín, forma, obsah a rozsah prijímacej skúšky, počet prijímaných žiakov a kritériá úspešného vykonania skúšok pre školský rok 2023/2024

Termín prijímacích skúšok:

• I. termín - 2. mája 2023
  • II. termín - 11. mája 2023

Forma prijímacích skúšok: Overovanie špeciálnych schopností, zručností a talentu potrebného na zvládnutie študijného odboru - talentová skúška.

Obsah a rozsah prijímacích skúšok - posúdenie zvládnutia:

• všeobecnej kresby (1. téma – vecná štúdia podľa modelu) – posudzuje sa vyjadrenie proporcií, miera základných kresliarskych schopností, správne videnie, schopnosť výtvarnej interpretácie,
  • základov maľby (2. téma - fantazijná úloha - figurálna kompozícia) - posudzuje sa predstavivosť, invenčnosť, nápaditosť, obrazotvornosť, farebnosť, proporcionalita.

Študijné odbory:

1. 8603M  grafický a priestorový dizajn
  2. 8606M  fotografický dizajn
  3. 8630M  animovaná tvorba
  4. 8635M  masmediálna tvorba
  5. 8637M01 obrazová a zvuková tvorba – kamera, zvuk, strih
  6. 8637M03 obrazová a zvuková tvorba – virtuálna grafika
  7. 8242M01 scénické výtvarníctvo - kostýmová tvorba
  8. 8242M02 scénické výtvarníctvo - maľba a dekoračná tvorba
  9. 8242M04 scénické výtvarníctvo - maskérska tvorba

Hodnotenie uchádzačov:

Pre hodnotenie uchádzačov je rozhodujúci:

• súčet bodového hodnotenia na prijímacej skúške,
  • hodnotenie uchádzačov z predmetov SJL a CUJ zo základnej školy,
  • úspešnosť uchádzačov vo výtvarných súťažiach.

Na prijímacej skúške môžu žiaci získať:

• max. 50 bodov (25 bodov za každú z 2 spracúvaných tém),
  • max. 10 bodov z hodnotenia výsledkov zo základnej školy (5 bodov - stupeň výborný, 4 body - stupeň chválitebný, 3 body - stupeň dobrý, 1 bod - dostatočný),
  • max. 10 bodov - hodnotenia výsledkov vo výtvarných súťažiach (nutnosť doložiť kópie diplomov resp. iných ocenení k prihláške).

Uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača podáva prihlášku na vzdelávanie riaditeľovi strednej školy do 20. marca 2023. Hodnotenie žiaka uvedené v prihláške na vzdelávanie potvrdzuje základná škola, ktorú žiak navštevuje. Ak to nie je možné, k prihláške na vzdelávanie sa pripoja vysvedčenia zo základnej školy alebo ich osvedčené kópie.

Uchádzač so zdravotným znevýhodnením pripojí k prihláške na vzdelávanie vyjadrenie lekára so špecializáciou všeobecné lekárstvo o zdravotnej spôsobilosti študovať zvolený odbor vzdelávania.

Uchádzač so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami pripojí k prihláške na vzdelávanie správu z diagnostického vyšetrenia vykonanú zariadením poradenstva a prevencie nie staršiu ako dva roky.

Uchádzač môže k prihláške pripojiť doklad o úspešnej účasti v súťaži, ktorá súvisí s odborom alebo štúdiom, o ktoré sa uchádza.

Bratislava, 30.11.2022

Ing. Milan Búci, PhD.MBA v.r.