Škola umeleckého priemyslu, Sklenárova ul. 7, Bratislava - 10. ročník súťaže Slovensko, krajina v srdci Európy

Prvého októbra sa konala vernisáž celoslovenskej výtvarnej súťaže s medzinárodnou účasťou „Slovensko, krajina v srdci Európy“. Súťaž, ktorú už desať rokov organizuje naša škola, bola venovaná 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky s mottom: „V dobrom aj zlom budeš moja, rany tie sa s tebou zhoja, keď je slnko, keď je zima, ty si moja domovina...“. Aj tento rok deti a mladí ľudia svojimi prácami ukázali, že sa v nich skrýva obrovský tvorivý potenciál a tiež, že im nie je ľahostajný osud našej krajiny. Záštitu nad výstavou prevzal predseda vlády Slovenskej republiky pán Peter Pellegrini, ktorý si ju, spolu s ministerkou kultúry pani Ľubicou Laššákovou, pri návšteve Ministerstva kultúry SR tiež pozrel.

skvse 2018_1
skvse 2018_2