• supba.jpg
  • SUPBA-2.jpg

2percenta SUPSV

social facebook box blue

Pripravujeme

  • 15.02.2024   Deň otvorených dverí

Študijné odbory

ANIMOVANÁ TVORBAOBRAZOVÁ A ZVUKOVÁ TVORBA - KAMERA, ZVUK, STRIHSCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - KOSTÝMOVÁ TVORBASCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - MAĽBA A DEKORAČNÁ TVORBASCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - MASKÉRSKA TVORBAMASMEDIÁLNA TVORBAVÝTVARNÉ SPRACÚVANIE KOVOV A DRAHÝCH KAMEŇOV ZAMERANIE - ZLATNÍCTVO A STRIEBORNÍCTVO fotografikavirtual

vos

Pridružené školy UNESCO

unesco

Slovensko, krajina v srdci Európy

SKvSE2012

TV-VÍZIA - internetová televízia

logo-vizia-tv

International Education Society

International Education Society

Kto je online

Máme online 15 hostí 

Štatistika

Počet zobrazení obsahu : 2996741
Úspech v diváckej súťaži AMFO – FOTOlajk 2023 PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 29 Apríl 2023 20:55

Zsófia Esztergályos dielo VážnosťDiváci v súťaži AMFO – FOTOlajk 2023 ocenili prácu našej študentky II. ročníka z odboru fotografický dizajn - Zsófie Estergályos s názvom „Vážnosť“. Zsófia dokázala jednoduchými ale premyslenými prostriedkami pretaviť do fotografie silnú emóciu, ktorá z nej vyžaruje a osloviť ňou najviac aktérov diváckej súťaže.

Zsófia Esztergályos diplom

 
Budúci kameramani v kreatívnom centre RTVS PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 29 Apríl 2023 20:55

Slnko v sieti 3Študenti našej školy mali vďaka kreatívnemu centru  RTVS možnosť nahliadnuť na prípravu, ako aj vysielanie priameho prenosu z udeľovania filmových cien "Slnko v sieti". Odovzdávanie prestížnych cien sa nezaobíde bez dlhého a poctivého plánovania a študenti mali jedinečnú možnosť porozprávať sa s jednotlivými profesionálmi. Kameraman, režisér, produkcia, strihač aj zvukári sa s nimi podelili o svoje skúsenosti a dovolili študentom vyskúšať si aj profesionálnu techniku a to vrátane veľkého prenosového vozu. Počas skúšok si potom mohli vyskúšať prácu štatistov a pomohli tak štábu RTVS lepšie si predstaviť zábery, ktoré použijú pri priamom prenose.  

Slnko v sieti 2 Slnko v sieti 1

 
Umelecká prax budúcich kameramanov v RTVS PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 29 Apríl 2023 20:54

RTVS 1Študenti našej školy si priamo v priestoroch RTVS vypočuli zaujímavú prednášku s Ivetou Malachovskou o príprave televíznej relácie a to vrátane know how od nápadu až po televíznu obrazovku. Potom si prezreli televízne štúdiá, kde si mohli pod dozorom profesionálnych kameramanov RTVS vyskúšať prácu so štúdiovými kamerami, ako aj jimmy jibom pod. Moderátor Miro Frindt im ukázal spravodajský newsroom, režisér Boris Bočev ich zasa previedol režijným pracoviskom, pozreli si tiež redakciu športu a strižne. 

RTVS 2 RTVS 3 RTVS 4 RTVS 5

 
Projekt Erasmus+ pokračuje PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 29 Apríl 2023 20:53

V rámci projektu Erasmus+, Festival tradícií, sa konalo ďalšie stretnutie partnerských škôl - tentokrát v talianskom prímorskom meste Porto Sant Elpidio.

 
Situácia na Ukrajine - pohľad novinárky PDF Tlačiť E-mail
Streda, 29 Marec 2023 00:00

situacia UA pohlad novinarky29. marca 2023 sa študenti našej školy zúčastnili besedy so zahraničnou reportérkou Stanislavou Harkotovou zo spravodajského portálu Aktuality.sk o situácii na Ukrajine, odkiaľ sa práve vrátila. Zážitky, osobné skúsenosti z práce reportérky z vojnovej zóny a osudy ľudí na Ukrajine, ktoré prežívala a spracovala aj v knižnej podobe,  boli dojímavé, často bolestivé a súčasne pre študentov profesne inšpirujúce.

 
Deň európskych autorov a autoriek PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 Marec 2023 00:00

Den autorov a autoriek 2023Pri príležitosti iniciatívy Európskej komisie sa študenti našej školy, ako členovia Pridruženej školy UNESCO, zúčastnili Dňa európskych autorov a autoriek. Vypočuli si čítanie autorov, básnikov a prozaikov, Petra Šuleja a Michala Habaja, z ich vlastných kníh a diskutovali s nimi o knihách, o čítaní, o vzdelávaní....    

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 6 z 49