• SUPBA-2.jpg
  • supba.jpg

2percenta SUPSV

social facebook box blue

Pripravujeme

  • 23.11.2023  Deň otvorených dverí

Študijné odbory

ANIMOVANÁ TVORBAOBRAZOVÁ A ZVUKOVÁ TVORBA - KAMERA, ZVUK, STRIHSCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - KOSTÝMOVÁ TVORBASCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - MAĽBA A DEKORAČNÁ TVORBASCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - MASKÉRSKA TVORBAMASMEDIÁLNA TVORBAVÝTVARNÉ SPRACÚVANIE KOVOV A DRAHÝCH KAMEŇOV ZAMERANIE - ZLATNÍCTVO A STRIEBORNÍCTVO fotografikavirtual

vos

Pridružené školy UNESCO

unesco

Slovensko, krajina v srdci Európy

SKvSE2012

TV-VÍZIA - internetová televízia

logo-vizia-tv

International Education Society

International Education Society

Kto je online

Máme online 59 hostí 

Štatistika

Počet zobrazení obsahu : 2685986
Projekt Erasmus+ štartuje PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 25 Október 2021 00:00

2 Erasmus PulaMedzinárodný projekt „Tradície regiónov očami študentov za podpory odborníkov z praxe“ štartuje! Sedem organizácií zo šiestich európskych krajín, vrátane našej školy, sa spojili v unikátnom projekte spolupráce financovanom zo schémy Erasmus+, ktorého cieľom je spojiť žiakov z rôznych kútov Európy a spoločne objavovať zabudnuté remeslá, výrobné postupy, spoznávať tradičné odvetvia priemyslu, ktoré formovali rozvoj našich regiónov po stáročia, inšpirovať sa kultúrou a umením a najmä za pomoci znovu nájdenia tradícií rozvíjať svoje odborné zručnosti pre potreby zajtrajška. Organizačný tím má za sebou úvodný workshop v Pule (Chorvátsko), projekt je tak oficiálne spustený a už čoskoro sa naši žiaci môžu tešiť workshopy v Nemecku, Taliansku, Chorvátsku, Rumunsku, Česku a na Slovensku.

 
Deň župných škôl Nivy Bratislava PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 11 Október 2021 00:00

Aj tento rok sa naša škola zapojila do Dňa župných škôl v Bratislave. Ponúkli sme tam len malú ochutnávku pestrej ponuky našich odborov. Veríme, že epidemiologická situácia bude aspoň natoľko priaznivá, a čoskoro Vás budeme môcť privítať osobne aj u nás v škole na Dni otvorených dverí, kde si budete môcť odbory pozrieť detailnejšie. Ak Vás nebudeme môcť pozvať na prezenčný Deň otvorených dverí, určite ho pripravíme virtuálne. Predsa slovami pána ministra školstva “Výber strednej školy je krokom, ktorý ovplyvní Vaše ďalšie kroky a Vašu životnú budúcnosť.”

SnímkaDZP2021

 
Pokračujeme v projekte Pridružené školy UNESCO PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 04 Október 2021 00:00

UNESCO 1Ako každý rok, aj teraz sa konalo stretnutie škôl zapojených do projektu Pridružené školy UNESCO. Sme jednou z 22 slovenských škôl, ktoré sú aktívne zapojené v tomto projekte. Pozývame aj Vás na krátku virtuálnu prehliadku diel našich študentov, ktoré ozdobili rokovaciu sálu stretnutia a ktorá sa stretla s obdivom všetkých účastníkov stretnutia.

https://youtube.com/watch?v=dHKkJkW4DWI&

 
Opäť vystavujeme v Poľsku PDF Tlačiť E-mail
Streda, 08 September 2021 00:00

Sklenárka Plenér Varšava 2Medzinárodná spolupráca školy nás opäť zaviedla do Poľska. 3.septembra 2021 sa v Krakove v Galérii slovenského umenia Spolku Slovákov v Poľsku uskutočnila vernisáž výstavy Scenicart, ktorá prezentuje tvorbu študentov a odborných pedagógov našej školy.

 
Letná škola pomáha zlepšiť prípravu našich študentov PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 06 September 2021 00:00

Aj naša škola sa cez prázdniny zapojila do projektu Letná škola. Zúčastnili sa jej študenti odborov kostýmová tvorba a maskérska tvorba. Každý deň, ktorý využili na doplnenie svojich praktických vedomostí a zručností, bol prínosom pre zvládnutie náročných požiadaviek na absolventov jedinečných študijných odborov, ktorí tvoria scénické výpravy pre film, divadlo a televíziu.

 
Oslava Dňa ústavy SR v Poľsku PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 06 September 2021 00:00

varsava dvoranova-15Veľvyslanec SR v Poľsku, pri príležitosti Dňa ústavy SR usporiadal pre diplomatické zbory v Poľsku koncert svetoznámej opernej speváčky Adriany Kučerovej. Koncert sa uskutočnil v exkluzívnych priestoroch oranžérie v Lazienkach. Na príprave a realizácii tejto významnej udalosti sa podieľali aj študenti a učitelia našej školy. Veľký záujem vyvolali prezentované scénické kópie dobových kostýmov. Najväčší obdiv však získala dizajnová kolekcia šiat, ktorá znázorňuje priateľstvo oboch krajín na spojení dominánt Bratislavy s Kúpeľným kráľovský palácom v Lazienkach. Kolekcia je umiestnená na veľvyslanectve SR vo Varšave, kde reprezentuje um a talent našich študentov.

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 10 z 45