KAMERA, ZVUK, STRIH PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 13 Október 2016 00:00

8637 M 01 OBRAZOVÁ A ZVUKOVÁ TVORBA - KAMERA, ZVUK, STRIH

kamera

Študijný odbor poskytuje žiakom odborné vedomosti a zručnosti pre oblasť audiovizuálnej tvorby v rozhlasových, televíznych a filmových štúdiách, pre spracovanie audiovizuálnych diel od prípravných fáz vzniku, cez samotné nakrúcanie, resp. nahrávanie až po posprodukciu. V obsahu vzdelávania sú základné druhy a žánre audiovizuálnych umeleckých diel, audiovizuálna tvorba a výroba, princípy kinematografie, práca s kamerou, svetelné a zvukové štúdio, filmové triky, strihové pracovisko, zabezpečenie nakrúcania filmov a výroby rôznych druhov audiovizuálnych diel, organizácia a vedenie tvorivého štábu pri výrobe audiovizuálnych diel.
Vyučovacie predmety:
  • všeobecnovzdelávacie: slovenský jazyk a literatúry, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký jazyk), etická výchova alebo náboženská výchova, občianska náuka, dejepis, matematika, fyzika, informatika, telesná výchova,
  • odborné: ekonomika, dejiny výtvarnej kultúry, dejiny filmu, rozhlasu a televízie, výtvarná príprava, virtuálna grafika, fotografický ateliér, zvuková tvorba,  obrazová tvorba, projekcie a rozbory, audiovizuálna tvorba a technika, dramaturgicko – scenáristický seminár, manažment a marketing v masmédiách a masmediálne právo a etika.

Vedenie odboru: Mgr. art. Jaroslav Susko

Podmienky prijatia: úspešné vykonanie talentových prijímacích skúšok
Dĺžka prípravy: 4 roky
Spôsob ukončenia: maturitná skúška

Prijatie je podmienené úspešným vykonaním talentovej prijímacej skúšky, ktorá zhodnotí špeciálne zručnosti – talent uchádzačov o štúdium. Na talentovej skúške sa preverujú základy kresby a maľby, farebná citlivosť, priestorové videnie, kreativita a invenčnosť žiakov.

Maturitná skúška vo všetkých študijných odboroch pozostáva zo skúšok z predmetov:

• slovenský jazyk a literatúra,
  • cudzí jazyk,
  • teoretická časť odborných predmetov – témy obsahujú súhrn poznatkov zo všetkých teoretických odborných predmetov,
  • praktická časť odborných predmetov – návrh a realizácia praktickej práce podľa zamerania odboru vrátane jej obhajoby.