• 16.3.2020 PRIJÍMACIE TALENTOVÉ SKÚŠKY

• 23.1.2020  "Deň otvorených dverí" od 9.30 hod do 17.30 hod.
  • 8.-14.2.2020 Lyžiarsky kurz študentov
  • 5.3.-7.3.2020 prezentácia školy vo Varšave
  • Účasť študentov na realizácii  muzikálu v divadle Nová scéna

talentovky

termín 16. marca 2020 bol ZRUŠENÝ !

VIRTUÁLNA GRAFIKA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 Február 2012 19:46

8637 M 03 OBRAZOVÁ A ZVUKOVÁ TVORBA – VIRTUÁLNA GRAFIKA (od 1.9.2020)

virtual

Študijný odbor poskytuje žiakom odborné vedomosti a zručnosti pre oblasť audiovizuálnej tvorby v televíznych a filmových štúdiách, digitálne spracovanie audiovizuálnych diel,  tvorbu vizuálnych efektov. V obsahu vzdelávania sú základné druhy a žánre audiovizuálnych umeleckých diel, práca so špeciálnymi softwérmi na spracovanie obrazu a zvuku, audiovizuálna tvorba a výroba, princípy kinematografie, práca s kamerou, svetelné a zvukové štúdio, filmové triky, strihové pracovisko, zabezpečenie nakrúcania filmov a výroby rôznych druhov audiovizuálnych diel, organizácia a vedenie tvorivého štábu pri výrobe audiovizuálnych diel.
Vyučovacie predmety:
  • všeobecnovzdelávacie: slovenský jazyk a literatúry, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký jazyk), etická výchova alebo náboženská výchova, občianska náuka, dejepis, matematika, fyzika, informatika, telesná výchova,
  • odborné: ekonomika, dejiny výtvarnej kultúry,  dejiny filmu, rozhlasu a televízie, manažment a marketing v masmédiách, masmediálne právo a etika, virtuálna grafika, dramaturgicko-scenáristický seminár, obrazová tvorba, zvuková tvorba, výtvarná príprava, projekcie a rozbory, fotografický ateliér, ateliér virtuálnej grafiky.

Vedenie odboru: ak. mal. Igor Strinka

Podmienky prijatia: úspešné vykonanie talentových prijímacích skúšok
Dĺžka prípravy: 4 roky
Spôsob ukončenia: maturitná skúška

Prijatie je podmienené úspešným vykonaním talentovej prijímacej skúšky, ktorá zhodnotí špeciálne zručnosti – talent uchádzačov o štúdium. Na talentovej skúške sa preverujú základy kresby a maľby, farebná citlivosť, priestorové videnie, kreativita a invenčnosť žiakov.

Maturitná skúška vo všetkých študijných odboroch pozostáva zo skúšok z predmetov:

• slovenský jazyk a literatúra,
  • cudzí jazyk,
  • teoretická časť odborných predmetov – témy obsahujú súhrn poznatkov zo všetkých teoretických odborných predmetov,
  • praktická časť odborných predmetov – návrh a realizácia praktickej práce podľa zamerania odboru vrátane jej obhajoby.