KOSTÝMOVÁ TVORBA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 Február 2012 19:46

8642 M 01 SCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - KOSTÝMOVÁ TVORBA

kostym

Študijný odbor scénické výtvarníctvo – kostýmová tvorba poskytuje žiakom odborné vedomosti a zručnosti z oblasti výtvarného a realizačného spracovania scénických kostýmových výprav pre divadlo, film, televíziu a ostatné scénické formy ako aj pre oblasť súčasného odevného dizajnu. Cieľom je  pripraviť žiaka na navrhovanie, projektovanie, materiálové a technologické spracovanie odevov a scénických kostýmov vrátane využitia digitálnych metód navrhovania, vizualizácie, konštruovania, modelovania, technickej prípravy a prezentácie svojej tvorby.

Vyučovacie predmety:

• všeobecnovzdelávacie: slovenský jazyk a literatúry, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký jazyk), etická výchova alebo náboženská výchova, občianska náuka, dejepis, matematika, chémia, informatika, telesná výchova,
  • odborné: ekonomika, dejiny výtvarnej kultúry, dejiny divadla, televízie a filmu, výtvarná príprava, figurálna kresba, základy digitálnej fotografie, navrhovanie, konštrukcia a modelovanie odevov, technológia, umelecká prax.

Vedenie odboru: Ing. Dušan Dižo

Podmienky prijatia: úspešné vykonanie talentových prijímacích skúšok
Dĺžka prípravy: 4 roky
Spôsob ukončenia: maturitná skúška

Prijatie je podmienené úspešným vykonaním talentovej prijímacej skúšky, ktorá zhodnotí špeciálne zručnosti – talent uchádzačov o štúdium. Na talentovej skúške sa preverujú základy kresby a maľby, farebná citlivosť, priestorové videnie, kreativita a invenčnosť žiakov.

Maturitná skúška vo všetkých študijných odboroch pozostáva zo skúšok z predmetov:

• slovenský jazyk a literatúra,
  • cudzí jazyk,
  • teoretická časť odborných predmetov – témy obsahujú súhrn poznatkov zo všetkých teoretických odborných predmetov,
  • praktická časť odborných predmetov – návrh a realizácia praktickej práce podľa zamerania odboru vrátane jej obhajoby.