Fotogaléria - Letná škola umenia

Hneď na začiatku školských prázdnin v dňoch 1. - 5. júla 2013 sme v rámci vzdelávacích programov MŠVVaŠ pre Slovákov žijúcich v zahraničí realizovali dva letné kurzy pre mladých ľudí z Maďarska, Chorvátska, Rumunska, Srbska a Slovinska. V kurze „Tvorba odevného doplnku“ ich naši učitelia oboznámili s úlohou a postavením odevného dizajnu v živote spoločnosti a každý navrhol a vyhotovil pre seba jednoduchý odevný doplnok – pokrývku hlavy. Cieľom kurzu „Animovaný film“ bolo zasvätiť účastníkov do tajov filmového remesla, konkrétne filmovej animácie a pod vedením učiteľov vyskúšať si realizáciu vlastného filmu technikou ručnej a papierkovej animácie. Usilovnosť a záujem účastníkov kurzov boli pre nás príjemným a priateľským ukončením neľahkej učiteľskej práce pred zaslúženými prázdninami.

Letna_skola_1
Letna_skola_2