Fotogaléria - Výmenný študijný pobyt Praha – Bratislava

V dňoch 13. – 17.4.2015 pricestovala do Bratislavy skupina šiestich študentov zo Střední školy Náhorní s ktorou úzko spolupracujeme. V rámci tohto výmenného pobytu sa uskutočnilo aj rokovanie vedenia oboch škôl o ďalších možných spoločných aktivitách. Študenti umeleckých odborov spolu s našimi študentmi spracovali dva krátkodobé projekty, ktorých výstupom je spoločný plagát na tému „Okná“ a realizácia potlače na tričká. Pražskí študenti mali možnosť spoznať krásy a históriu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorú im priblížili naši študenti spolu s vybranými pedagógmi. Veľký záujem zahraničných turistov vyvolalo napr. vítanie českých študentov „Máriou Teréziu s dvornými dámami“ v priestoroch bratislavského hradu. Študenti pražskej družobnej školy odchádzali z Bratislavy plný nových dojmov, ale aj poznatkov zo študijných odborov z scénického výtvarníctva. Naši študenti sa už teraz tešia na návštevu Prahy, ktorú uskutočnia v rámci výmenného študijného pobytu v septembri 2015. Počas tohto pobytu budú plniť úlohy na dlhodobom projekte, ktorý začali s pražskými študentmi počas ich pobytu „Spoločné cesty poznania“.