Fotogaléria - Pomáhať sa má

V rámci preventívnej kampane Týždňa proti rakovine už tradične organizuje známe občianske združenie Liga proti rakovine workshop pre študentov. Tento rok sa ho zúčastnilo viac ako sto mladých ľudí z celého Slovenska. Medzi nimi nechýbali ani naše študentky Vanessa Danišová a Natália Ševčíková z II.B. Nosnou témou prednášok boli negatívne vplyvy fajčenia a nadmerného pitia alkoholu na ľudský organizmus. Dievčatá sú tak nielen o niečo múdrejšie, ale nechýbali ani pri otvorení druhého ročníka onkoolympiády. Jej snahou je včleniť onkologických pacientov naspäť do života a ponúknuť im chvíľu rozptýlenia pri športových aktivitách. Študentky tak neostali nič dlžné heslu tohto ročníka „Spravme krok ku zdraviu“. Vanessa si dokonca domov odniesla aj diplom za víťazstvo v športovej súťaži.

2016_tyzden_proti_rakovine_1
2016_tyzden_proti_rakovine_2