Fotogaléria - Dar kráľovnej Dánska

Pri príležitosti oficiálnej návštevy našej hlavy štátu v Dánsku, odovzdával prezident Slovenskej republiky kráľovnej Dánska aj dar vyhotovený študentmi našej školy. Bolo to scénické stvárnenie veľkej panovníčky patriacej do našej histórie, bábka Márie Terézie. A prečo takýto dar potešil dánsku kráľovnú? Jej veličenstvo Margrethe II. je, ak sa to tak dá povedať, pôvodným povolaním scénografka. Scénografii a kostýmovému výtvarníctvu sa profesionálne venuje aj popri plnení svojich kráľovských povinností. Z jej diel je u nás asi najlepšie známa rozprávka Divé labute.

dansko_1
dansko_2