• 29.7.2020 účasť školy na projekte BSK v rámci obnovy objektov DSS
  • 2.9.2020 začiatok vyučovania v školskom roku 2020/2021
  • 17.9.2020 účasť žiakov na umeleckých dielňach UNESCO v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva
  • 23.9.2020 účasť žiakov na Župnom športovom dni
  • 25.9.2020 účasť žiakov na súťaži Módny návrhár 2020 v Ružomberku
  • 29.9.2020 účasť  na príprave a realizácii podujatia "Vráťme knihy do škôl"
  • september 2020 slávnostné otvorenie nového fotoateliéru školy
  • september 2020 slávnostné otvorenie výstavnej siene na Sklenárovej

korona banner

Fotogaléria - Dar kráľovnej Dánska

Pri príležitosti oficiálnej návštevy našej hlavy štátu v Dánsku, odovzdával prezident Slovenskej republiky kráľovnej Dánska aj dar vyhotovený študentmi našej školy. Bolo to scénické stvárnenie veľkej panovníčky patriacej do našej histórie, bábka Márie Terézie. A prečo takýto dar potešil dánsku kráľovnú? Jej veličenstvo Margrethe II. je, ak sa to tak dá povedať, pôvodným povolaním scénografka. Scénografii a kostýmovému výtvarníctvu sa profesionálne venuje aj popri plnení svojich kráľovských povinností. Z jej diel je u nás asi najlepšie známa rozprávka Divé labute.

dansko_1
dansko_2